Rytířův rok 2019
23.jpg

Rok 2019 je za námi, a i z pohledu rytíře je důležité zhodnotit si uplynulý loňský rok. V první řadě bych chtěl začít, jak se dařilo celkově jako týmu. Tento rok nebyl pro nás bohužel nijak oslnivý. Někteří skončili a tým na to začal strádat. Nepřihlásila se jarní minifield liga a turnajů bylo také poskrovnu.

První společné akce, které jsme se účastnili byl polský Silesia Cup, kde nás za open tým Blue Devils reprezentovalo hned několik hráčů – Jiří Smetana, Jan Kroupa, Ondřej Pospíšil, Michal Hervert, Martin Kačerovský a Adam Bárta. Jo, a pak taky manažerys Aleš Hrba (byl bohužel po zlomenině ruky, tak si s námi zahrát nemohl), který se o nás měl průběhem celýho turnaje starat.

První zápas se nám moc nevydařil, prohráli jsme 1:9 s Rigou Griffins. Jediný gól za Blue Devils dal Jiří Smetana. Bohužel jsme nezvládli poté ani druhý a třetí zápas, kdy jsme nejprve prohráli s domácími Kosynierzy Wroclav 0:12 a poté s The Muppets 2:10. Nutno dodat, že jsme měli velmi těžkou skupinu, kdy v celkovém pořadí skončili The Muppets na 2. místě a domácí Kosynierzy na 4. místě. Odsoudilo nás to tedy do looser cupu, kde našimi soupeři ještě v sobotní hrací den byl Ukraine National Team. Tým měl k dispozici pouze jednu dlouhou hůl, což se podepsalo na jejich obranné činnosti. Čekala nás tedy první výhra, a to v poměru 12:2. Kuriózním momentem byl gól Šumavského Josefa Rajala z poloviny hřiště, kdy dokonale zmátli se spoluhráčem golmana, kterému se za záda snesl bez jeho vědomí míč. V neděli nás čekala další porce zápasů. Také se jedním gólem blýsknul náš Martin Kačerovský, který to ihned po zápase běžel oslavit selfiečkem. Ráno nás čekal Poland National Team U20. Po celou dobu se nám dařilo kazit jejich rozehrávku a nedávali jim moc šancí k útoku a místo toho sázeli góly Blue Devils. Konečné skóre se zastavilo na cifře 7:3. Poslední zápas nás čekal na hlavním hřišti, kdy nás čekal zápas s Balding Eagles. I poslední zápas jsme dominovali, a dokonce se naší obraně podařilo udržet čisté konto. Pro brankáře Františka Marhouna to byla sladká třešeň za jeho skvělé výkony v průběhu celého turnaje, které nám pomáhali v důležitých okamžicích. Zápas se hned od začátku vyvíjel v náš prospěch a podařilo se nám zvítězit 4:0. V konečném výsledku to znamenalo, že The Blue Devils, v zastoupení 6 hráčů a jednoho manažeryse, skončili na děleném 9. – 10. místě.

Druhou naší společnou akcí bylo Passau Open, kterého jsme se účastnili už jako LSC Knights. Na turnaji nás reprezentovala sestava Jan Marek, Lubomír Jirků, Jan Kroupa, Adam Bárta, Jiří Tvrdík, Ondřej Pospíšil, Aleš Hrba, Tomáš Adamec, Martin Kačerovský, Michal Hervert a Jiří Smetana. Z Wild Boars Šumava nám přijel na pomoc ještě Vít Urbánek. První zápas se vyvíjel v první polovině v náš prospěch, kdy jsme se proti Franken dostali do vedení 2:0, které jsme bohužel stačili do konce zápasu ztratit. První zápas jsme prohráli 2:3. Góly za nás dával Aleš Hrba a Tomáš Adamec. Druhý zápas jsme odehráli s Mnichovem, který jsme bohužel také nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Třetí zápas jsme měli odehrát s Innsbruckem, jenže kvůli dešti byl ze sobotního hracího dne přeložen na neděli dopoledne. V zápase jsme si nevěděli absolutně rady se soupeřem, a prohráli jsme 0:5. Následoval poté poslední zápas o přežití s domácím Passau. Byl to napínavý zápas, který jsme ovšem i přes střeleckou převahu nedokázali zlomit. Namísto toho jsme v posledních sekundách dostali gól na 2:3 a odvezli si z turnaje naše nejhorší turnajové umístění. Skončili jsme poslední, bohužel se nám výsledkově nedařilo a podepsala se na nás malá herní vytíženost, kdy spoustě z nás chybělo o něco více sil při klíčových momentech. Každopádně, z tohoto se musíme poučit a pokračovat dále.

To bylo z naší strany vše, co se týká skupinových výjezdů. Rytíře jako jednotlivce, bylo ovšem vidět na několika dalších turnajích a ligách. Zde je jejich výčet:


Ligové soutěže 2019

Národní boxlakrosová liga (NBLL)
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město) – Honza odehrál 12 zápasů, v nichž dal 6 branek, na 3 asistoval, na trestné lavici si odseděl 6 minut a pomohl Jižnímu Městu ke konečnému 3. místu
- Michal Hervert (LC Pardubice) – Michal nastupoval za LC Pardubice za které odehrál v rámci ligy 13 zápasů. Nebodoval a připsal si 6 trestných minut. Pardubicím pomohl k 4. místu.
- Lubomír Jirků (SKL Jižní Město B) – Lubas nastoupil za B Jižního týmu k několika zápasům.

Národní fieldlakrosová liga (NFLL)
- Aleš Hrba (SKL Jižní Město) – Aleš odehrál za SKL Jižní Město 3 zápasy, ve kterých nebodoval a připsal si 3 trestné minuty. Nutno dodat, že neměl moc příležitostí ke skórování, protože především chodil rozehrávat face-off.
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město) – Tak jako Aleš hrál Honza za Jižní Město. Odehrál 4 zápasy, ve kterých vstřelil 4 branky.
- Jiří Smetana (Ravens Brno) – Jirka odehrál 2 zápasy ligy za Ravens Brno, kdy dokázal vstřelit jednu branku a připsal si 1,5 trestné minuty za 2 tresty.

Slovenská boxlakrosová liga (SBLL)
- Ondřej Beneš (Trnava Sabrers) – premiérový ročník slovenské boxlakrosové ligy je i premiérovým boxlakrosovým zápasem pro našeho benjamínka Ondřeje Beneše, který se ve 14 letech stal nejmladším účastníkem a ve svém prvním počínání rozhodně nezklamal. Zatím zasáhnul do jednoho zápasu, ale slovenská liga pokračuje i v lednu.
- Michal Hervert (Trnava Sabrers) – Michal odehrál za Trnavu zatím dva zápasy, kdy nezabránil prohrám 7:16 s Vienna Monarchs a 2:8 s Polish Eagles, proti kterým nastoupil i Ondřej Beneš.


Turnaje 2019

Winter Lax Cup
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město)
- Michal Hervert (LC Pardubice)
- Lubomír Jirků (Rascals JM)

Memoriál Aleše Hřebeského
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město)

Lacrosse Prague Cup
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město)

Prague Lax U2019 (Lax Festival)
- Aleš Hrba, Jiří Smetana, Ondřej Pospíšil (Euro Stars)
- Jan Rychlík (SKL Jižní Město)

Chiefs Cup
- Michal Hervert, Jiří Smetana, Jan Kroupa (Trnava Sabrers)

Lax in the Box
- Michal Hervert (LC Pardubice)

Milenecké Prase
- Michal Hervert, Jan Kroupa, Jiří Smetana (LK Pitbulls Ostrava)

Frank Menschner Cup
- Michal Hervert (Polish Eagles)

Pitbulls Cup
- Michal Hervert (LK Pitbulls Ostrava)

Michal Hervert
3.2.2020
2. kolo je za námi a Rytíři si odvážejí důležité body
22.jpg

Další kolo FLC se muselo z organizačních důvodů odehrát v Červených Pečkách. První zápasy se odehrály v sobotu 7.4.2018 a pokračovaly i následující den. V sobotu se Rytíři utkali s Wild Boars, s kterými první utkání skončilo těsným vítězstvím Šumavy v prodloužení. A čekalo se, že to bude opět napínavý zápas. Rytíři nastoupili v oslabené sestavě, jelikož tým sužují zranění několika hráčů, a tak byl povolán i Ondra Beneš, který působí v dětském družstvu. Zápas se vyvíjel lépe pro Šumavu, která kontrolovala hru a došla si tak k pohodovému vítězství 8:1.

Následující den čekal domácí zápas s nevyzpytatelným Brnem. Oba týmy začaly opatrně, a tak po první periodě odcházeli za bezbrankového stavu. V druhé periodě se hostující hráč prodral přes obránce a přesnou střelou otevřel skóre. Netrvalo dlouho a hosté přidali druhý gól. Rytíři více otevřeli hru a podařilo se jim snížit na 2:1. Do čtvrté periody vstupovali domácí s jednogólovým mankem. V půlce periody byl vyloučen hostující hráč a Rytíři využili přesilovku hned po pěti vteřinách a vyrovnali na 2:2. Na konci zápasu docházeli brněnským Ravens síly a Rytíři je více a více tlačili, ale většina střel končila mimo branku. Třicet sekund před koncem se dostal k míči Honza Rychlík, prokličkoval se mezi hostujícími obránci a ocitl se sám před brankářem a v poslední vteřině propálil gólmana a svým druhým gólem vystřelil Rytířům důležité dva body.

Další kolo odehrajeme 26. 5. 2018 v Brně proti domácímu týmu, ale předtím nás ještě čeká 4. 5. 2018 Silesia Cup, turnaj v Polsku, kde budeme obhajovat třetí místo z minulého roku, tak nám držte palce!!!

To bylo z naší strany vše, co se týká skupinových výjezdů. Rytíře jako jednotlivce, bylo ovšem vidět na několika dalších turnajích a ligách. Zde je jejich výčet:

Jiří Adamec
9.4.2018
Vezeme bronz z Chiefs Cupu!
21.jpg

V pátek podvečer, 30. dubna 2018, jsme vyrazili na turnaj s názvem Chiefs Cup, který se konal v moravské Strážnici, okres Hodonín, přibližně 7km od slovenských hranic. Šlo již o naši druhou účast na tomto turnaji a nutno říci, že po úspěšné premiéře z minulého roku, kdy jsme obsadili krásné druhé místo, jsme přijížděli s velkým očekáváním. Jedinou kaňkou snad byla ne příliš velká účast hráčů našeho týmu a o slušný výsledek tak jelo bojovat celkem 12 rytířů.

Turnaj, kterého se zúčastnilo celkem 5 týmů, byl rozdělen do dvou hracích dnů. Z důvodu lichého počtu účastníků se hrálo systémem každý s každým, dva zápasy denně, z toho každý 2x20 minut. Jako první jsme změřili síly s tradičním rivalem s Brna, který přijel v silné a početné sestavě. Zápas od začátku provázelo mnoho nepřesností na obou stranách, ale postupně se začali prosazovat hráči Brna, kteří nás přehrávali svým pohybem a místy i důrazem, který Rytířům chyběl. Výhodou na straně Ravens byla i větší možnost střídání a tak náš první zápas skončil výsledkem v poměru 5:2 pro Ravens. Druhý zápas jsme nastoupili proti týmu Wild Boars ze Šumavy a nutno říci, že divoká prasata nám dala pořádně zabrat. Hrálo se nahoru a dolu a po sérii pěkných gólů na obou stranách skončil zápas nerozhodně 4:4. Rytíři si tak připsali do tabulky první body. Pokud jsme však chtěli pomýšlet na lepší umístění, museli jsme se do druhého dne bezpodmínečně zlepšit. Sobotu jsme tedy zakončili v poklidu, návštěvou průměrného restauračního zařízení v Kyjově, kde jsme byli ubytováni, a šli jsme spát s vidinou druhého hracího dne.

Prvním nedělním soupeřem nám byl organizátor celého turnaje, Skalica Chiefs. Tým, který jsme porazili minulý rok v semifinále, byl i tentokrát těžkým sokem, avšak zlepšená hra celého našeho týmu, pokrytí nebezpečných hráčů soupeře a střelecká potence Jana Rychlíka zajistili Rytířům cenné vítězství 4:3, první na turnaji. Stále tak existovala teoretická šance na účast ve finále. Proti byl ale další slovenský soupeř, Punishers Zvolen. Do našeho posledního klání jsme byli nuceni nastoupit bez kapitána Tomáše Adamce, jehož do zápasu nepustilo zranění utržené v předešlém utkání. I takto oslabeni jsme však hráli poměrně vyrovnané utkání, které však nakonec, i díky nedisciplinovanosti některých našich hráčů, strhl slovenský soupeř na svoji stranu a nakonec zvítězil v poměru 3:1.

Po 4 odehraných utkání a sečtení bodů již bylo jasné, že na postup do finále to stačit nebude a na turnaji jsme tak obsadili celkově pěkné třetí místo. Ze stupně vítězů nám tak již po minulé a letošní účasti zbývá pouze stupínek nejvyšší. Toť motivace pro příští rok. Sticks up!

Konečné pořadí: 1. Brno Ravens LC 2. Wild Boars Šumava 3. LSC Knights Červené Pečky 4. Skalica Chiefs 5. Punishers Zvolen

Aleš Hrba
30.3.2018
Odstartoval Field Lacrosse Cup
20.jpg

Dne 24.3.2018 odstartoval FLC. Letošními učastníky jsou Brno Ravens, LC Jižní Město, Wolves Radotín, Wild Boars Šumava a LSC Knights Červené Pečky. První kolo se konalo na umělce v Červených Pečkách. Loňský rok jsme si odbyli premiéru v NFLL, kdy jsme hráli společně s kluky z Brna pod jménem Brno Ravens. Letos jsme se však poprvé zúčastnili jako samostatný tým LSC Knights Červené Pečky, kdy nás doplnilo pár kluků ze Šumavy.

V prvním utkání se představilo domácí družstvo proti LC Jižní Město. Zápas se odehrával ve vysokém tempu a týmy se střídali v jedné šanci za druhou. Utkání nakonec skončilo lépe pro domácí tým, který se ve čtvrté periodě ujal vedení, a to už dokonce zápasu nepustil a dovedli ho do vítězného konce 6:4.

Ve druhém zápase se utkali Wild Boars Šumava a LC Jižní Město. Oba týmy hrály ve velkém nasazení a o vítězi muselo rozhodnout až prodloužení, které se hraje 2x4 minuty. V tom více sil měli kluci z Jižního Města a vyhráli v poměru 7:6 pp.

Ve třetím hraném utkání se proti sobě postavil domácí tým a výběr ze Šumavy. Ani tomuto utkání nescházela atraktivita, i když obě družstva měla jeden zápas v nohách. To mělo za následek, že obou týmům nestačilo 60 minut ke vstřelení rozhodující branky, a proto muselo podruhé rozhodnout prodloužení. To lépe začali domácí, kteří hned v úvodu vsítili branku. Hostům se však podařilo srovnat a k rozhodnutí utkání tak nestačilo ani osm minut prodloužení. V tomto případě se hraje na zlatý gól dalších 15 minut. Šťastnějším týmem byla Šumava, která dokázala vstřelit rozhodující branku.

První kolo ukázalo, že liga bude opravdu velmi vyrovnaná. Další kolo se hraje 7-8.4.2018 v Praze, proto neváhej podpořit svůj tým. Právě tvoje podpora může být rozhodující!!!

Jiří Adamec
24.3.2018
NFLL 2017
19.jpg

Loňský rok jsme si odbyli premiéru v NFLL, kdy jsme hráli společně s kluky z Brna pod jménem Brno Ravens. Letos jsme se však poprvé zúčastnili jako samostatný tým LSC Knights Červené Pečky, kdy nás doplnilo pár kluků ze Šumavy.

1.kolo jsme odehráli v Malešicích, kde jsme nejdříve nastoupili proti Vídeňským Monarchs. Bylo znát, že je to náš první zápas a byla na nás vidět nervozita a nesehranost. Postupně se naše hra zlepšovala, ale zápas nakonec skončil vítězstvím Monarchs 16:4. Následující den jsme se utkali s domácími Malešicemi. Zápas to byl podobný jako náš první. I když jsme si vypracovali několik šancí, většina z nich skončila na nepřesnosti v zakončení nebo v lakrosce dobře chytajícího brankáře a Malešice vybojovali další body po vítězství 16:3.

2.kolo se konalo u nás v Červených Pečkách, kdy nás čekala odveta s Malešicemi a následně zápas s Wolves. Bohužel pro nás se zápas odehrával v podobném duchu jako v Praze a hosté si tak dokráčeli k pohodlnému vítězství 19:2. Další den nás čekal těžký zápas s Wolves. Už po první periodě se odvíjel zápas lépe pro Wolves, kteří nám nasázeli 7 branek a my dokázali odpovědět jen jednou. Zápas pokračoval stejně a na konci zápasu svítilo na tabuli skóre 26:2 pro hosty.

3.kolo se odehrálo ve Vídni, kde jsme hráli s týmem s Wroclavi. S ním jsme se už jednou setkali na Silesia cupu, kde jsme prohráli v souboji o finále a měli jsme jim tedy co vracet. Zápas byl od začátku velice vyrovnaný a týmy se střídali v jedné šanci za druhou. Na rozdíl od minulých zápasů se nám konečně dařilo podržet míč a v klidu si připravit šanci a v obraně byla znát větší soustředěnost a důraz. Zápas skončil těsným vítězstvím týmu z Polska 6:4. V neděli nás čekal zápas s Jižním Městem, který v loňském ročníku skončil druhý, kdy ve finále podlehl Radotínu. Jižní Město přijelo s mladým týmem a první perioda skončila překvapivým skóre 3:3. V další části ale Jižní Město postupně přebíralo iniciativu a dovedlo zápas do vítězného konce 10:4.

Ve 4.kole jsme se vydali do Brna, kde jsme nastoupili nejdříve proti Wolves. První zápas skončil jasným vítězstvím týmu z Prahy. Tento zápas se však odehrával úplně v jiném duchu. Až do třetí periody se týmy přetahovali ve střílení gólů a do čtvrté periody nastupovali za stavu 11:10 pro Wolves. Poslední periodu ale jasně ovládl pražský tým a dokráčel k vítězství 20:11. V neděli jsme nastoupili proti bývalým spoluhráčům z Brna a dal se očekávat vyrovnaný souboj. To se taky potvrdilo. Nakonec domácí tým za podpory fanoušků ubojoval těsné vítězství 6:4.

V 5.kole nás čekala odveta s brněnskými Ravens, které se odehrálo na neutrální půdě v Praze. Do utkání jsme lépe vkročili my, kdy jsme v první periodě dali soupeři 2 góly a ujali se tak příjemného vedení. Poté jsme přidali ještě 3 góly a kráčeli k prvnímu vítězství v lize. Konečné skóre skončilo 11:4 pro nás. A tím pádem jsme opustili poslední příčku v tabulce.

Poslední kolo jsme odehráli v Praze. Kvůli rozsáhlé marodce jsme oba zápasy odehráli v oslabené sestavě, ale i přes to jsme dokázali uhrát dobré výsledky. V prvním zápase jsme podlehli 14:1 Jižnímu Městu a ve druhém utkání Vídni 11:1.

Tento ročník nám ukázal rozdíly v technice a kondici jednotlivých hráčů, na kterých je potřeba zapracovat. Čeká nás zimní příprava, která začíná 8. listopadu. Budeme v ní muset zapracovat na našich nedostatcích, které nás tento ročník srážely, abychom byli v příští sezóně zase o něco vyrovnanějším soupeřem a kdo ví, třeba i týmem, který se bude prát o ty nejvyšší příčky.

Jiří Adamec
13.11.2017
1.zápas našich dětí
18.jpg

V neděli 8. října nastal pro naše nejmladší rytíře jejich velký lakrosový den. Díky spolupráci s dětským lakrosovým klubem ve Zbraslavi se mohli zúčastnit juniorské boxlakrosové ligy a ve Zbraslavských zelených dresech tak nastoupili v lakrosovém chrámu v Radotíně. A byl to pro ně opravdu nezapomenutelný zážitek. Přeci jen to byl jejich první lakrosový zápas v životě, a navíc hráli také poprvé na hřišti s mantinely.

Nejdříve nastoupili v kategorii U14 naši dva zástupci v zápase proti domácím LCC. Zápas to byl pěkný, ale převaha LCC, která se projevuje v dospělé kategorii je vidět i v dětských kategoriích. Pozitivem bylo aktivní zapojení našich dvou svěřenců v zápase, kteří se postupně probojovali i do základní pětky.

V dalším zápase v kategorii U12 Zbraslavi proti SKL Jižnímu městu posílil Zbraslav jeden náš Junior. Zápas to byl rovněž pěkný, vyrovnanější než předchozí proti LCC, ale i tak nakonec Zbraslav prohrála. Chuť si spravila až při závěrečných nájezdech.

Chceme tímto poděkovat Zbraslavi, že umožnila našim hráčům nastoupit za jejich tým a na vlastní kůži si tak poprvé vyzkoušet, co to znamená hrát lakros.

My se nyní budeme snažit sestavit svůj vlastní juniorský tým, aby při příštích juniorských turnajích byli vidět černé dresy s rytířem a arénou se ozývalo: „Raz, dva, tři - KNIGHTS“!

Lubomír Jirků
13.11.2017
Sladké 3. Místo a osobní vítězství Rytířů
17.jpg

Dne 29.7 až 30.7.2017 se konal tzv. sranda turnaj v Milencích na Šumavě. Cesta proběhla hladce, hlavně díky jednomu z hráčů, který se dovolal do Fajn radia a nechal všem účastníkům turnaje a hráčům lakrosu zahrát píseň od Lenny Hello.

První hrací den Rytíři nastoupili nejdříve proti domácímu týmu Wild Boars Šumava. I když šumavský prase nevzdává se, tentokrát na Rytíře z Peček nestačili. Dalším týmem ve skupině bylo Jižní Město, které pečecký tým bohužel porazilo. Hoši nakonec skončili ve skupině druzí a odpoledne je tedy čekal zápas s Open týmem o postup do semifinále. I když byl Open tým vyrovnaným soupeřem, Rytíři neměli slitovaní, rvali se jako lvi a utkání skončilo zaslouženým vítězstvím Pečečáků.

Druhý den se na Rytířích podepsala únava (kdo střídá je srab) a na slovenské bratry ze Skalice nestačili síly a museli se smířit s těsným neúspěchem. Jejich poslední zápas rozhodoval, zda budou na bedně či s bramborou, a protože nikdo nechce být čtvrtý, dali do souboje s týmem Brno Ravens úplně všechno. Nebudu Vás napínat, vyhráli. A pak už jen spokojeně sledovali finále mezi Skalicí Chiefs a loňskými vítězi Jižním Městem, kteří své prvenství potvrdili i letos. Po závěrečném ceremoniálu Rytíři odjížděli s dobrou náladou, dalšími zkušenostmi, novými tipy na zlepšení techniky, nejlepším střelcem turnaje a hlavně svazkem klobás. Jak by řekl kapitán týmu: ,,Hoši, je co zlepšovat, ale za svou hru se nemusíme stydět.“ Raz, dva, tři Knights!!!

Adéla Hladíková
29.07.2017
Důležité vítězství v Brně
16.jpg

V sobotu 17.06.2017 se konal poslední zápas Minifield Series s týmem Brno Ravens. Naši hráči na něj jeli v lehkých obavách, protože jejich úkolem bylo neprohrát více jak o dva góly, jinak klesnou ze třetí příčky v tabulce.

Z počátku byl problém s rozhodčím. Pískat měl jeden z plzeňského týmu, ale ti měli potíže s dopravní situací, a tak se chvíli čekalo. Vzhledem k tomu, že Rytíři měli též drobné zpoždění, využili získaný čas pro trénink. Hvizd na píšťalku zahájil zápas a já už jen napjatě čekala, jak se bude dál vyvíjet. Za tu chvilku jsem totiž zjistila, že každý soupeř je unikát a žádný zápas se už nikdy nezopakuje. Hoši z Brna byli více aktivní, ale také roztěkanější a to je v zápase stálo mnoho chyb. Naopak zkušenosti a soustředěnost Rytířů sklízely už v první periodě vytoužené ovoce. Po čtyřech gólech Rytíři zápas jen kontrolovali a vzájemně se povzbuzovali až do konce. Dovolím si říct, že každý z hráčů měl v zápase svou chvilku slávy, kdy se mu něco opravdu zadařilo a dostalo se mu pochvalného ,,Dobře“ nebo „Jen tak dál…“. Počasí nakonec závěr zápasu nepřekazilo a Rytíři spokojeně odjeli s výhrou 6:2 a udržením třetí příčky v tabulce.

Teď je čeká týdenní relax a pak už tvrdé trénovaní na NFLL a my jim dál držíme pěsti. Raz, dva, tři, Knights.

Adéla Hladíková
17.06.2017
LSC Knights Červené Pečky vs. Wild Boars Šumava
15.jpg

Dne 10.06.2017 proběhl další zápas Minifield series 2017 v Klatovech u Plzně. Rytíři z Červených Peček se zde utkali s šumavským týmem Wild Boars. Zápas představoval obrovské vypětí sil, neboť Rytíři neměli hráče na střídání. Nicméně nastoupili s velkým odhodláním a touhou po vítězství.

Oba týmy daly příležitost zahrát si i nováčkům, kteří si tedy mohli připsat první zápasovou zkušenost. Na rozdíl od Šumavy se Rytíři ve vypjatých situacích vzájemně velmi podporovali a první tři periody drželi s Wild Boars krok. Bohužel osudovou se stala poslední, čtvrtá perioda. Jeden z hráčů Šumavy si troufl naskočit na kapitána Rytířů a ten si to samozřejmě nemohl nechat líbit. Strhla se tedy drobná šarvátka, po které rozhodčí vyloučil oba hráče za nesportovní chování. Šumavští uskočili o 4 góly a Rytíři stihli do konce utkání snížit skóre na konečných 6:9. Přestože naši hráči zápas prohráli, do šaten odešli s hlavami vztyčenými (obrazně řečeno, protože se na všech podepsala únava :-)) a s pocity dobře odehraného zápasu. Nyní už je čeká poslední zápas v Brně s domácími Ravens. Držme tedy dál Knights pěsti.

Adéla Hladíková
10.06.2017
Další kolo Minifield series 2017
14.jpg

Tuto sobotu 3.6. pokračovala Minifield series 2017 dalším turnajem. Tentokrát se zápasy odehrály na domácím hřišti Old Dogs Plzeň. Čekala nás dvě těžká utkání.

Jako první jsme se utkali s Wolves, kteří drží prozatím druhé místo v celkové tabulce. V celém utkání jsme tahali za kratší konec. Nevycházeli nám akce a dopouštěli jsme se laciných chyb, které nás stály mnoho sil. Nakonec utkání skončilo výsledkem 14:2 pro Wolves, kteří se tak přiblížili k prvním Wild Boars.

Ve druhém utkání jsme se střetli s domácími Old Dogs. První měření sil s tímto soupeřem, které se konalo před měsícem, dopadlo lépe pro nás, kdy jsme zvítězili o pouhý gól, a tak se dalo čekat vyrovnané utkání. A to se i potvrdilo. Do druhé čtvrtiny se oba tým střídaly ve střílení gólů a držely tak vyrovnaný stav. Ve třetí periodě ovšem domácí odskočili o tři góly a vůbec to pro nás nevypadalo dobře. Do poslední čtvrtiny jsme tedy nastupovali s jasným cílem, vstřelit rychlý gól a dostat tak soupeře pod tlak. To se nám podařilo a dokázali jsme utkání v infarktovém závěru vyrovnat. O vítězi tak muselo rozhodnout až prodloužení, které se hraje na náhlou smrt (kdo dá gól, tak zvítězí). V tom nás podržel gólman a tvrdě vydřené vítězství nám vystřelil Honza Rychlík. Konečné skóre bylo 7:6. Díky tomuto vítězství jsme udrželi 3. místo.

Do konce ligy nás čeká ještě zápas s Wild Boars, který sehrajeme příští sobotu a týden na to jedeme do Brna, kde změříme síly s domácími Ravens.

Jiří Adamec
03.06.2017
Knights vybojovali 3. místo na turnaji Silesia Cup
13.jpg

Druhý květnový víkend jsme vyrazili na mezinárodní lakrosový turnaj Silesia Cup do Polské Wroclavi. Jádro týmu bylo složeno z červenopečeckých hráčů a doplněno o několik zájemců z týmů Brno Ravens, Šumava Wild Boars a LK Kroměříž. Vzhledem k velké konkurenci bylo hlavním cílem si turnaj pěkně užít a nabrat co nejvíce zkušeností.

Turnaje se v mužské kategorii zúčastnilo celkem 8 týmů z různých koutů Evropy. V naší základní skupině jsme se utkali nejprve se dvěma domácími týmy, a to s hráči z klubu Old Starzy a Legion Katowice. Oba zápasy se hrály velmi tvrdě a byly doprovázeny vzájemnými potyčkami. Zákroky mnohdy až za hranicí pravidel jsme se ovšem nenechali rozhodit a oba své soupeře vítězně zdolali, čímž jsme připravili nečekané překvapení všem zúčastněným. Třetí zápas představoval souboj o první místo ve skupině, kde nám byl soupeřem lotyšský tým Riga Griffins, který ukázal svoji kvalitu a po zásluze bral plný počet bodů za vítězství v zápase. Ačkoliv byl první herní den zakončen prohrou, vládla v týmu spokojenost, protože jsme postoupili mezi 4 nejlepší celky a měli tak možnost následující den zabojovat o medailové umístění.

První překážkou k umístění na bedně byl domácí tým z Wroclavi, který nás ovšem v zápase svoji herní vyspělostí převýšil a vítězstvím si vybojoval postup do finále. Nezbývalo nám pak nic jiného než se zkoncentrovat na poslední zápas turnaje, kterým byl souboj o třetí místo s týmem z nizozemského Rotterdamu. Zápas to byl taktický a naprosto vyrovnaný. V závěrečné periodě bylo nerozhodné skóre 2:2, ale v posledních minutách jsme soupeře sevřeli před vlastní brankou a dvěma brankami upravili skóre na konečných 4:2. Oslavy mohly propuknout a skvělý výsledek byl na světě.

Tomáš Adamec
19.05.2017
Lakrosový den v Červených Pečkách
12.jpg

Sobota 6. května byla pro LSC doslova lakrosovým svátkem. Od devíti ráno pořádali rytíři Lakrosový den pro děti, který plynule odpoledne přecházel do další zastávky Minifield Series.

Cílem lakrosového dnu bylo představit tento krásný sport dětem a do budoucna tak rozšířit řady LSC i o mladší kategorie. S tímto úkolem nám přijel pomoci pražský klub TJ Sokol Zbraslav v čele s Aničkou Dočkalovou. Všichni společně jsme představili dětem lakros a interkros, což je dětská bezkontaktní varianta lakrosu vhodná i pro nejmenší děti, prošli s dětmi běhací cvičení, nahrávky, střelbu na brankáře i nejrůznější dovednostní soutěže. Vyvrcholením byl pak přátelský zápas mezi zúčastněnými dětmi. Za absolvování tohoto lakrosového tréninku děti obdrželi rytířský certifikát a my jen doufáme, že se s nimi budeme vídat i nadále.

Děti pak na hřišti vystřídali kluci z Plzně a Radotína, kteří si to přijeli rozdat v rámci dalšího zápasu v Minifield Series 2017. A lakros předváděli parádní. Na obou týmech bylo vidět jejich zaměření na boxlakros, které není v minifieldu rozhodně na škodu. K vidění tak byli parádní akce a rychlé střely a přihrávky. Šance se přelévaly z jedné strany na druhou a celkový počet gólů se zastavil na čísle 22! Tým LCC Wolves porazil západočeské Old Dogs Plzeň 12:10.

K dalšímu zápasu pak nastoupili domácí rytíři. Dopředu je hnali i diváci, kteří se přišli na jejich pokrok na vlastní oči podívat. Díky jejich podpoře se rytíři vybičovali asi k nejlepšímu výkonu v Minifield Series a porazili Plzeň v napínavém zápase skórem 10:9 a upevnili si třetí příčku v probíhající soutěži.

Poslední štací tohoto náročného dne byl zápas rytířů s LCC Wolves. Wolves neponechali nic náhodě, nenechali se rytíři zaskočit a jasně ukázali, že Radotín je stále králem českého lakrosu. I přes veškerou snahu tak rytíři podlehli 5:17.

Celý den se z pohledu rytířů náramně vydařil. Počasí vyšlo nad všechny předpovědi parádně a všichni diváci i hráči si snad tento pečecký lakrosový svátek náramně užili.

Na závěr chceme ještě poděkovat všem, kteří se na přípravě podíleli, ať už přímo či poskytnutím prostor a vybavení. FK Červené Pečky děkujeme za poskytnutí kabin a městysu Červené Pečky za podporu ve formě propůjčení umělého hřiště.

Příští rok se snad znovu sejdeme. Sticks Up!

Lubomír Jirků
15.05.2017
Rytíři vstoupili do nového ročníku Minifield Series 2017 vítězně!
11.jpg

V sobotu 15. dubna nás čekal start v jarní soutěži Minifiled Series 2017, a to rovnou v srdci českého lakrosu - v pražském Radotíně.

V prvním zápase jsme nastoupili proti Ravens Brno, s kterými jsme nedávno soupeřili i na turnaji Chiefs Cup. Oproti Strážnici jsme si ovšem neodnesli remízu, ale naši první výhru v jarní minifieldové sezóně. Tahouny našeho prvního tažení byli zejména bratři Adamcovi v útoku, Jan Rychlík jako středopolař a Lukáš Jeřábek, který jasně dominoval na face-off. Nelze také opomenout dobrou obranu v podání Ondry Pospíšila. První zápas pro nás dopadl skvěle - LSC Knights Červené Pečky 7:3 Ravens Brno.

Druhým soupeřem byli už tradiční rivalové ze Šumavy. Naším cílem bylo zopakovat přátelské jarní utkání, z kterého jsme si odnesli výhru 12:8. To se nám ale bohužel nepodařilo. Soupeř už byl dobře seznámený s naším pokrokem v zimní přípravě a rozhodně nás nepodcenil. Následovala prohra 13:4, která trochu zastínila předešlý vítězný zápas. Nicméně Rytíři si vzali z tohoto nezdaru ponaučení a do dalších zápasů nastoupí znovu se vztyčeným hledím a lakroskami vysoko vzhůru.

Lubomír Jirků
15.04.2017
Chiefs Cup 2017
10.jpg

Senzační víkend – tak by se daly popsat první dva dny měsíce dubna. Tým z Červených Peček čekala premiéra na avizovaném minifieldovém turnaji Chiefs Cup 2017 v daleké Strážnici.

Týmy byly rozděleny do dvou skupin a sice: Sk. A: LC Wild Boars Šumava – Punishers Zvolen – Skalica Chiefs Sk. B: Ravens Brno LC – Trnava Sabers – LSC Knights Červené Pečky

Jednotlivá utkání se hrála na 3 x 15 minut s gólmanem a sedmi hráči v poli na obou stranách. Bohužel těsně před turnajem muselo svoji účast zrušit několik hráčů, takže Rytíři dorazili do Strážnice v počtu osmi hráčů. Čekal je tedy celý turnaj bez možnosti střídání.

V prvním zápase se Knights utkali s Brnem. Po dvou prudkých střelách a individuálním průniku bylo skóre nadějných 3:1 pro LSC. I přesto necelou minutu před koncem museli dotahovat gólové manko 3:4, což se jim v samotném závěru podařilo. Konečné skóre LSC Červené Pečky – Ravens Brno LC, 4:4.

O hodinu déle nastoupili Rytíři k utkání s čerstvými Sabers z Trnavy. Do poloviny se naši borci nemohli dostat do tempa a prohrávali 2:3. Po poslední přestávce jako by proti slovenskému výběru nastoupil jiný tým. Nervozita zmizela a série vyhraných face-off rezultovala v sérii gólů, kterými Knights rozstříleli Trnavu poměrem LSC Červené Pečky – Trnava Sabers, 9:3.

První den turnaje se naše mužstvo vydalo ze všech sil. Sladkou odměnou bylo první místo ve skupině a přímý postup do vyřazovacích bojů.

Nedělní den odstartovalo semifinále Knights proti pořádající Skalici Chiefs. Těžko si představit vyrovnanější a taktičtější lakros. Ze začátku tým z Peček tahal za kratší konec. Jako klíčová se ukázala výdrž za nepříznivého stavu 0:2. Další zásadní věcí byl závěr druhé periody, kdy Rytíři dokázali dvěma góly, na které soupeř již nedokázal odpovědět, otočit skóre na svou stranu. Utkání bylo ukončeno za stavu LSC Červené Pečky – Skalica Chiefs, 5:3 a nadšení Knights z postupu do finále zcela zastínilo vyčerpání a únavu.

Ve finále nás čekal tradiční soupeř LC Wild Boars Šumava. Po první třetině vyhlíželo skóre (0:1 pro Šumavu) stále nadějně. V dalším průběhu se ale na LSC podepsala únava ze soboty a ranního semifinále se Skalicí, které nás stály mnoho sil. Šumava jako jediná dokázala využít početní výhodu a naše borce doslova uběhala. Utkání mužstvo poctivě oddřelo silou vůle až do poslední vteřiny. Konečné skóre finále LSC Červené Pečky – LC Wild Boars Šumava, 0:5 je možná až příliš nelichotivé vzhledem k nasazení a odvedené práci Rytířů.

1.Šumava Wild Boars 2.LSC knights Červené Pečky 3.Skalica Chiefs 4.Brno Ravens 5.Trnava Sabers 6.Zvolen Punishers

Ač nedosáhli na zlatý pohár, po tomto víkendu se mohou naši borci s čistým svědomím ohlédnout za uplynulým turnajem a snad lze i konstatovat, že název Rytíři si zasloužili. Děkujeme za pozvání a skvělou organizaci Chiefs Cupu 2017 přátelům ze Skalice a snad se můžeme těšit napřesrok znovu a lépe.

Jan Rychlík
01.04.2017
Generálka před jarní minifieldovou ligou
9.jpg

V sobotu 18.3. byl na pořadu dne první turnaj jarní ligy Minifield Series 2017 na domácím hřišti v Červených Pečkách, kde se měli Rytíři střetnout s hostujícími LCC Wolves a LC Wild Boars ze Šumavy. Z turnaje ale sešlo poté, co se Radotínští omluvili. Nezbylo než pozvat Šumavu k přátelskému utkání. Soupeř pozvánku přijal a vážil dlouho cestu, aby s LSC Červené Pečky opět poměřil síly. Knights mu za to děkují.

Rytíři zvládli první čtvrtinu lépe, když po úvodních dvanácti minutách bylo skóre 4:1 pro domácí. Hra měla spád a vysoké tempo neupadalo ani v následující čtvrtině. Oba celky pokračovaly v konstantním výkonu. Třetí čtvrtina byla pro domácí varovným signálem. Celkem jednoznačné vedení vzalo za své, když Wild Boars prodali své zkušenosti a v krátkém úseku hry vstřelili čtyři góly. Do kabin se tak šlo za stavu 9:7. Před poslední periodou si domácí museli vysvětlit, co chtějí nadále hrát. Drama v Pečkách pokračovalo i po přestávce. Šumavští po předchozí čtvrtině získali jistotu a v poslední části pokračovali v tlaku. Zlom přinesl gól LSC na 10:7, který se ukázal jako zásadní a dodal týmu klid. Čtvrtá čtvrtina vyzněla pro LSC Č. Pečky stavem 3:1. Závěrečné skóre bylo tak stanoveno v poměru: LSC Knights Červené Pečky : LC Wild Boars Šumava - 12:8

Za LSC je potřeba vyzdvihnout výkon Tomáše Adamce (#44) a Jiřího Adamce (#96), kteří se zásadně podíleli na výhře. Dík patří také gólmanovi Lubomíru Jirků (#11), který Rytíře nejednou podržel v zásadních chvílích utkání. Po podzimní porážce (1:11) s týmž soupeřem, jako by na hřiště vstoupil nový tým. Zimní příprava přinesla své ovoce a fanoušky, kteří nepřišli, může jen mrzet, že si nechali ujít kvalitní a napínavou podívanou. Po zápase ještě došlo na zkrácené utkání, které se neslo v tréninkovém tempu před nadcházejícím turnajem Chiefs Cup, kterého se oba celky za čtrnáct dní zúčastní.

Jan Rychlík
19.03.2017
Přátelský turnaj v boxlakrosu
8.jpg

Ani během těchto krutých zimních dnů nezahálíme a pravidelně chodíme trénovat do tělocvičny v Červených Pečkách, kde se připravujeme na další jarní minifieldovou ligu. Postupně se zlepšují naše lakrosové dovednosti a buduje se základní kostra týmu. Jako zpestření zimní přípravy jsme se 15. 1. zúčastnili přátelských utkání v boxlakrosu v Plzni. Nutno podotknout, že herní variantu lakrosu, boxlakros, jsme vyzkoušeli poprvé.

Odehráli jsme 2 zápasy a to s týmy Wild Boars Šumava a domácími Old Dogs Plzeň. V prvním zápase nás čekal velmi dobře známý soupeř ze Šumavy. Utkání se od prvních minut hrálo ve vysokém tempu a týmy se střídali v jedné šanci za druhou. Přestřelka nakonec dopadla lépe pro Šumavu výsledkem 8:5. Zároveň lze konstatovat, že jak výsledkem, tak i předvedenou hrou, se jednalo o jeden z našich nejlepších zápasů. Ve druhém našem střetnutí nás čekal pravidelný účastník NBLL Old Dogs Plzeň. Domácí od začátku drželi otěže zápasu ve svých rukou a dokazovali svoji kvalitu. I přes naši velkou snahu dovedla Plzeň utkání do vítězného konce 14:1.

Jiří Adamec
15.01.2017
Přípravné přátelské utkání v minifieldu
7.jpg

Po skončení NFLL jsme v rámci podzimní přípravy sehráli přátelské utkání v minifieldu s týmem Wild Boars Šumava, které se konalo na domácím hřišti LSC Knights. Do zápasu bylo nominováno i pět nováčků, kteří se k našemu týmu připojili během podzimu a mohli tak poprvé okusit, co vše obnáší lakrosový zápas.

Toto utkání splnilo svůj účel a ukázalo nám nedostatky, na kterých je potřeba do budoucna zapracovat. I když jsme zápas začali aktivně, jako první udeřili hosté. Na první gól jsme ještě dokázali rychle odpovědět a do konce první periody udrželi nadějný výsledek 2:1 z pohledu hostů. Ale jako ve většině našich zápasů jsme se postupem času dopouštěli laciných chyb, které soupeř dokázal potrestat a zápas v klidu dovedl do vítězného konce 11:1.

Ačkoliv výsledkově utkání nedopadlo podle našich představ, tak byl vidět určitý posun a herní zlepšení. Při pokračování přípravy v tomto duchu lze v jarních soutěžích být vyrovnanějším soupeřem, než tomu bylo doposud.

Jiří Adamec
19.11.2016
Poslední ligové utkání v této sezóně
6.jpg

V neděli 6. 11. nás čekal poslední zápas v NFLL, který se konal na „domácí půdě“ v Brně. Dala se očekávat bouřlivá atmosféra, protože naším soupeřem byli radotínští Wolves, se kterými jsme se měli utkat o předposlední místo v ligové tabulce. První vzájemné střetnutí s tímto týmem bylo vyrovnané a skončilo lépe pro Wolves výsledkem 9:5, takže jsme našemu soupeři měli co vracet.

Od první minuty ovšem udávali zápasu tempo hosté, kteří se dostávali do více gólových příležitostí, které ale likvidoval domácí gólman. I přesto se Wolves dokázali ujmout vedení a po první čtvrtině vedli 3:1. Ve druhé čtvrtině pokračovala převaha hostí, kteří v ní nasázeli 4 další zásahy a upravili skóre na 7:1. V předposlední čtvrtině padli dva góly, po jednom na každé straně. Závěrečná dvacetiminutovka poté přinesla gólovou smršť, kdy se hra přelévala z jedné strany na druhou. Divoká přestřelka nakonec skončila 5:5, ale při konečném součtu byli lepší hosté a utkání skončilo 7:13.

I když se nám nepodařilo vyhrát ani v posledním ligovém utkání, i tak jsme si odnesli mnoho zkušeností a pořádně si užili naši premiérovou sezónu v NFLL. Chtěli bychom poděkovat všem týmům a hlavně klukům ze Šumavy a Brna, se kterými jsme tvořili jeden tým.

Jiří Adamec
11.11. 2016
Lakrosový kroužek pro děti
5.jpg

Koncem září došlo k otevření lakrosového kroužku na základní škole v Červených Pečkách. Kroužek tak rozšiřuje členskou základnu klubu LSC Knights ČP, ve kterém k doposud fungujícímu mužstvu dospělých přibyl i dětský oddíl, který je v tuto chvíli určen pro děti ve věku 10-15 let. Myšlenka vzniku dětské kategorie vznikla již během účasti dospělého týmu v jarní minifieldové lize Minifield Series 2016, ovšem k její realizaci bylo nutné ujít značný kus cesty. Podařilo se zužitkovat první lakrosové zkušenosti, rady a pomoc od stávajících klubů. V neposlední řadě pak z vlastních zdrojů a za podpory lakrosového svazu bylo sehnáno vybavení pro děti, bez kterého by kroužek nemohl fungovat.

Tréninky probíhají pravidelně každý pátek od 14:00 na hřišti základní školy v Červených Pečkách. V současné chvíli pravidelně dochází 8 dětí, které lakros oslovil. Potěšilo nás jejich nadšení pro tento sport a aktivní přístup k němu, který se projevuje kromě herního zápalu i dobrovolnou účastí na trénincích dospělých, během kterých je pro ně připraven vlastní tréninkový program. Zlepšení je pak patrné po každém tréninku. Doufáme, že naše dětské řady početně porostou a že právě tito rytíři budou příkladem i pro další zájemce, pro které máme dveře stále otevřené.

Tomáš Adamec
3.11. 2016
Ligové utkání s týmem Jižního Města
4.jpg

Poslední říjnovou sobotu roku 2016 jsme nastoupili k zápasu na hřišti SK Gordic Praha Kačerov k utkání s místním domácím týmem Praha Jižní Město. Ačkoliv jsme se nesjeli z týmu všichni, měli jsme několik hráčů na střídání, jak do útoku a zálohy, tak i obrany.

Zápas od začátku bohužel potvrzoval momentální rozpoložení obou týmu, s námi na jedné straně a s Jižním městem na straně druhé. V ligové tabulce suverénní soupeř se od začátku ujal převahy a po první periodě vedl 3:0. Bohužel pro náš tým nebylo ani moc znát, že soupeř měl ten den již v nohách jedno utkání, které prohrál s týmem Radotín LCC. Během zápasu nás několikrát velmi dobrými zákroky podržel brankář Luboš Jirků, ale i přesto se soupeř celkem snadno ujal vedení a postupně navyšoval své skóre, které bylo po čtyřech periodách 19:0. Našemu celku nešla upřít snaha, ale proti kvalitnímu soupeři jsme se těžko dostávali do střeleckých příležitostí, a když už se nám podařilo vystřelit, tak střelu pokryl soupeřův brankář. Z pohledu statistik hráli celkově oba týmy poměrně čistě a došlou pouze ke třem vyloučením, dvěma na naší straně a jednomu na straně Jižního města. Celkem devětkrát jsme vystřelili na soupeřovu bránu, bohužel pokaždé neúspěšně.

Nyní nás čeká poslední ligový zápas s radotínskými Wolves, ve kterém budeme rozhodně rovnocennějším soupeřem a věříme, že získáme první ligové body do naší tabulky.

Aleš Hrba
29.10. 2016
Ligový turnaj ve Vídni
3.jpg

Dne 15.10 jsme se vydali na další dvě ligová kola. Tentokrát jsme zavítali do Vídně na domácí hřiště týmu Vienna Monarchs. První zápas jsme odehráli právě s domácím mužstvem. První čtvrtina byla celkem vyrovnaná. Oba týmy měly šance otevřít gólový účet, ale jako prvnímu se to povedlo domácímu týmu, který se dokázal prosadit v osmé minutě utkání. Dokonce čtvrtiny Monarchs přidali ještě jeden gól a upravili skóre na 2:0. Většina přihlížejících předpokládala vyrovnané utkání, ale opak byl pravdou. Po začátku druhé čtvrtiny Monarchs ukázali, že jsou zkušeným týmem a jasně přestříleli svého soupeře 19:4 a dostali se do vedení 11:0. Poslední dvě čtvrtiny se odehrávali v podobném duchu a utkání skončilo 19:0 ve prospěch domácích.

Druhý den nás čekal zápas proti Bratislava Tricksters. První zápas s Bratislavou byl hodně emotivní a došlo i k menším potyčkám, přičemž druhý zápas nebyl výjimkou. V tomto utkání jsme nastoupili pouze v deseti hráčích, protože se nám nevyhnula zranění z minulého utkání a někteří hráči museli odjet. I když jsme hráli v malém počtu, dokázali jsme svoji bojovností a odvážnými protiútoky soupeře pěkně potrápit. I přes doopravdy odpracované utkání od všech hráčů, to na vítězství nestačilo a konečný výsledek byl 22:2 pro Bratislavu.

Jiří Adamec
15.10. 2016