Fieldlakros

Fieldlakros je především taktická hra, kdy si útočící hráči rychle přihrávají okolo soupeřovi brány a nacvičenými signály se snaží soupeře donutit k chybě a vstřelit gól.

Hrají dva týmy, kde každý má v poli 9 hráčů + brankáře, přičemž hráči jsou rozděleni na obránce, útočníky a středopolaře a podle svého postu se mohou pohybovat jen v určité části hřiště. Obránci se pohybují na obranné polovině hřiště, útočníci na útočné polovině a středopolaři mohou běhat po celém hřišti. Hřiště svou velikostí odpovídá fotbalovému hřišti a povrch může být přírodní nebo umělá tráva.

Hraje se na čtvrtiny, kdy jedna čtvrtina trvá 20 minut. Na začátku utkání nebo po vstřeleném gólu probíhá tzv. face-off, kdy jsou 2 protihráči ve středu středové čáry a po písknutí bojují o míč.

Jelikož se jedná o kontaktní sport, každý hráč má povinnost být vybaven helmou a rukavicemi. Zbytek nepovinného vybavení představují ramenní chrániče, chrániče na lokty, suspenzor.

Obránci většinou brání zónově a snaží se získat míč vyseknutím z hole, sražením soupeře k zemi nebo využití nepřesné přihrávky útočícího hráče. Za nedovolené zákroky jsou hráči potrestání vyloučením na časový úsek, který je určen závažností zákroku.

Zdroje:
https://laxallstars.com/photos-bigfoot-lax-all-stars-vs-south-bay/
http://laxbuzz.files.wordpress.com/2011/06/virginia-mens-lacrosse-zone-defense-vs-maryland.jpg